Ramada Encore İstanbul Bayrampaşa

Adres
Yenidoğan Mah. Şehit Naci Çakar Sokak
No:11 / 34040
Bayrampaşa / İstanbul / Türkiye
+90 212 480 07 07
WhatsApp: +9 0541 799 67 01
+9 0505 128 22 30

Bizi Takip Edin

İSTANBUL'U YAŞAYIN

İSTİKLAL CADDESİ

İstiklal Caddesi Taksim’i Tünel’e bağlayan bir İstanbul klasiği… Günün her saatinde kalabalık olan caddenin üzerinde mağazalar, kafeler, restoranlar, barlar ve kitapçılar bulunuyor. Bunların yanı sıra Galatasaray Lisesi, Galatasaray Hamamı ve Çiçek Pasajı gibi önemli mekanlar da bu cadde üzerinde yer alıyor.

Kendinizi caddenin akışına bırakıp ve İstiklal Caddesi’ni 24 saat yaşayabilirsiniz…

LÜTFİ KIRDAR KONGRE SARAYI

Lütfi Kırdar Kongre Sarayı, şehrin iş ve kültür merkezinin kalbinin attığı bir konumda, Harbiye’de yer alıyor. Her tür ulaşım ağına yakınlığı ile de avantajlı bir konumda bulunuyor. 3500 oturma kapasiteli alanıyla İstanbul’un en büyük kongre ve toplantı merkezlerinden biri olan İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Sarayı, başarılı ve hafızalarda yer eden kongre, sergi, fuar, toplantı, gala gecesi gibi organizasyonlara ev sahipliği yapıyor.

NİŞANTAŞI

Nişantaşı, seçkin mağazaları, lüks restoranları, şık kafeleriyle İstanbul’un en gözde semtlerinden biri olma özelliğine sahip. Burada dünyaca ünlü pek çok markayı bulabilir, şık kafelerinde etrafı seyrederek kahvenizi keyifle yudumlayabilirsiniz. Nişantaşı’nın sokaklarında keşfedilecek çok şeyin olduğunu söyleyebiliriz.

FORUM İSTANBUL - İKEA

İstanbul Bayrampaşa’da toplam 495.000 metrekarelik inşaat alanına sahip Forum İstanbul 175.000 metrekare kiralanabilir alanı, ulusal ve uluslararası 265 markası ile yalnız Türkiye’nin değil Avrupa’nın en büyük alışveriş merkezi.
IKEA, Decathlon, H&M gibi Avrupa’nın dev markalarının yanı sıra yerli ve yabancı 265 mağaza, Türkiye’nin ilk dev akvaryumu Turkuazoo ve ilk temalı parkı Jurassic Land’e ev sahipliği yapan Forum İstanbul, fark yaratan müşteri hizmetleri, etkinlikleri, eğlence alanları ve sıradışı mimarisi ile dikkat çekiyor. Forum İstanbul'un toplam 30.000 metrekare üzerine kurulan eğlence ünitlerinin arasında, 10 salonu ve 2450 kişilik kapasitesi ile Cinemaximum Sinemaları, Funlab Eğlence Dünyası, Atlantis Bowling, Tiox Eğlence Merkezi, Pirates of İstanbul Aynalı Labirent, Flyride Helikopter Turu Simulasyonu, Sihirli Eller çocuk klubü ve Ice Trendy buz pisti gibi toplam 10 farklı konsept bulunuyor.

ÇİÇEK PASAJI

1876’da inşa edilmiş olan Çiçek Pasajı, Beyoğlu’nun İstiklal Caddesi’nin ünlü ve tarihi bir pasajları arasında yer alıyor. Pasaj içindeki tarihi meyhaneler, şaraphaneler ve restoranlar misafirlerine tarihi bir ortamda farklı bir eğlence anlayışı sunuyor.

BABYLON

Beyoğlu çevresinde bulunan en gözde Avrupa tarzı gece klüplerinden biri, kuşkusuz Babylon. Caz müzikten rock’a, dünya müziğinden elektronik müziğe kadar çeşitlilik gösteren bir yelpazede, her türlü müziğe yer veren, pek çok ünlü sanatçı ve müzisyeni ağırlayan Babylon, canlı konserler, festivaller, sanatçılar ve albümleriyle artık bir Beyoğlu klasiği…

GALATA KULESİ

İstanbul’un Galata semtinde yer alan, 507 yılında Bizans İmparatoru Anastasius tarafından fener kulesi olarak ahşaptan yaptırılan, 1348 yılında Cenevizliler tarafından yığma taştan yeniden yapılan Galata Kulesi şehrin her noktasından görülebiliyor. 17. yüzyılda Hezarfen Ahmet Çelebi’nin, kollarına taktığı tahta kanatlarla gerçekleştirdiği uçuşla özdeşleşen kuleden İstanbul’u 360 derece açıyla görebiliyorsunuz. Kafe ve restoranlarıyla da hizmet veren Galata Kulesi’nde akşamları turistik şovlar sergileniyor.

TÜNEL

Londra’dan sonra dünyanın en eski ikinci metrosu olan Tünel’in yapımı 5 Aralık 1874’te tamamlanmış. Deneme seferleri hayvan taşımacılığıyla yapılan Tünel’de daha sonra 10 para yolculuk ücreti karşılığında insan taşımacılığına geçilmiş. 17 Ocak 1875’te yerli ve yabancı seçkin davetli topluluğunun katıldığı görkemli bir törenle hizmete açılan Tünel, Osmanlı döneminde ve Cumhuriyet’in ilk yıllarında İstanbulluların vazgeçilmezi imiş. Günümüzde de her gün Karaköy’le Beyoğlu’nu birbirine bağlıyor ve kısa, keyifli ve nostaljik bir yolculuk sunuyor.

DOLMABAHÇE SARAYI

Sultan Abdülmecid’in emriyle, 13 Haziran 1843 tarihinde inşaasına başlanan Dolmabahçe Sarayı, çevre duvarlarının tamamlanması ile birlikte 7 Haziran 1856 tarihinde kullanıma açılmış. Saray; Selamlık, Muâyede Salonu (Tören Salonu) ve Harem-i Hümâyûn adlarını taşıyan üç bölümden oluşuyor.

FENER RUM ORTODOKS PARTİKHANESİ

1586 yılında inşa edilmiş olan Fener’deki Patrikhane, Rum Ortodoks Kilisesi’nin dünya çapındaki merkezidir.

EYÜP SULTAN

Eyüp Sultan Camii, dikdörtgen planda, mihrabı çıkıntılıdır. Merkez kubbe altı sütun ve iki filayağına müstenit kemerlere yaslanır, etrafında yarım kubbe, ortasında Eyüp Sultan türbesi, sandukasının ayak ucunda bir pınar, avlu ortasında asırlık bir çınar bulunmaktadır.
1458'den sonra çeşitli defalarca tamir gören camiinin minarelerinin boyu önceleri kısaydı, 1733'de yeni uzun minareler yapıldı. 1823'de deniz tarafındaki minare, yıldırımla hasar gördügü için yeniden inşa edildi.
Cümle kapısı önündeki Sinan Paşa kasrı 1798'de yıktırılmıştır. Yerinde ulu bir çınar ağacı gölgesinde etrafı parmaklıklı bir set ve çimen sofa vardır. Parmaklığın dört köşesinde dört çeşmecik bulunur. Bunlara hacat çeşmeleri, kısmet çeşmeleri denir. Tamir edildikten sonra camiyi açıp namaz kılan Sultan III. Selim Mevlevi olduğu için parmaklıkların üzerinde mevlevi sikkeleri vardır.

PİERRE LOTİ

Haliç'in o ünlü panaromasının seyredilebildiği en iyi bölge olan bu sırtlara çıkıldığında; ünlü Fransız yazar Pierre Loti'nin adını taşıyan Kahve'ye ulaşılmaktadır. İstanbul'da uzun dönemler yaşayan ve gerçek bir İstanbul aşığı olan Pierre Loti'nin asıl adı "Julien Viaud'dur". Tarihi Kahve, bahsi geçen eşsiz manzaranın seyredilebildiği en ideal yerdir.
Türkiye'yi ikinci vatan olarak gören Pierre Loti'nin o dönemde, "Rabia Kadın Kahvesi" olarak bilinen bu kahveye sık sık gelerek Haliç'e karşı "Aziyade" adlı romanını yazdığı söylenir. Bugün restore edilerek orijinal "Türk mahallesi" halinin yaşatıldığı bölge, turistik tesis olarak hizmet veren mekanlardan oluşmaktadır. Bölge, Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi'nde, "İdris Köşkü Mesiresi" olarak geçmektedir.

KARAKÖY LİMANI

Karaköy Limanı, Boğaz’ın Avrupa yakasında, Haliç’in kuzeyinde bulunan önemli ve işlek bir yolcu ve kargo taşıma limanı. Karaköy Limanı’ndan kalkan feribotlar, Karadeniz’deki Odessa, Yalta, Sevastopol, Kherson, Eupatoria, Novorossisk- Ukrayna ve Constanţa-Romania gibi noktalara gidiyor. Atina-Yunanistan, Dubrovnik-Hırvatistan, Civitavecchia (Roma) ve Venedik-İtalya gibi Akdeniz limanlarına giden büyük ve lüks yolcu gemileri Karaköy Limanı’na da uğruyorlar.

KARİYE MÜZESİ

Kariye (Chora) Kilisesi, 6. yüzyıla kadar giden bir geçmişe sahiptir. Günümüze ulaşmış hali Osmanlı döneminde ve 20. yüzyılin ikinci yarısında geçirdiği onarımların sonucudur.Daha önceleri kilise çevresinde, manastır kompleksi de ihtiva etmekteyken bu yapılar geçen zamana dayanamamışlardır. İlk önce manastır olarak 534 yılında Justinianus döneminde Aziz Theodius tarafından yapılmıstir. 11. yüzyılda 1. Aleksios’un kayınvalidesi Maria Doukaina tarafından yeniden inşa ettirilmiştir. 1204-1261 yıllarındaki Latin istilasinda harap olan manastır Theodoros Metokhites tarafından 14. yüzyılda onarılmıştır. Dış narteks ve parekklesion bu dönemde yapıya eklenmiştir. (Metokhites Parekklesion’u kendisi için inşa etmiştir ve mezarı da kilisenin girişinde mermer Bir taşla belirlenmiş olan yerdedir.)
Yapının önemi, İmparatorluğun, Haliç kıyısında, surlara yakın bir yerde konumlanmış olan “Blackhernai Sarayı”na taşınmasıyla artmıştır. 1296’daki büyük depremden sağ olarak çıkmıştır.Bina Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethinden sonra 1511 yılında camiye tevdi edilmiştir. 1948'den 1958'e kadar yapılan çalışmalar sonucunda tüm mozaik ve freskler ortaya çıkarılmıştır. Yapı 1948’den bu yana da “Kariye Müzesi” olarak hizmet vermektedir. Fetihten sonra camiye sadece köşesindeki minare ve içerde güneydoğu köşesindeki mihrap eklenmiş ve orjinalliğinin korunmasına çalışılmıştır. Türkiye'deki eski kiliseler arasında, içinde en fazla mozaiğe sahip olanıdır.

KANYON ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Kanyon Alışveriş Merkezi Levent’te bulunuyor. Çok sayıda ünlü ve seçkin markanın yer aldığı Kanyon, farklı mimari yapısıyla da dikkat çekiyor. Alışveriş merkezindeki dükkanları gezerken aynı zamanda açık havada olabiliyorsunuz. Dinlenmeniz için seçkin kafeler ve restoranlar da bulunuyor.

İSTANBUL MODERN

Türkiye’nin modern ve çağdaş sanata yönelik ilk özel müzesi olan İstanbul Modern, daha geniş kitlelerin çağdaş sanata ilgisini çekmek amacıyla 2004 yılından bu yana hizmet veriyor.

KAPALI ÇARŞI

 

1455 ve 1461 yılları arasında kurulmuş olan Kapalı Çarşı, dünyanın en büyük kapalı çarşılarından biri olma özelliğine sahip. Türk el sanatlarının en güzel örnekleri olan halı ve kilimler, mücevherler, gümüşler, deriler ve hediyelik eşyalar bulunuyor. Dükkanlardan alışveriş yaparken pazarlık etmeniz tavsiye olunur.

AYASOFYA

Ayasofya, bazlika planlı bir patrik katedrali. Bizans İmparatoru I. Jüstinyen tarafından M.S. 532-537 yılları arasında İstanbul'un tarihi yarımadasındaki eski şehir merkezine inşa ettirilmiş ve 1453 yılında İstanbul’un fethiyle Fatih Sultan Mehmet tarafından camiye dönüştürülmüş. Günümüzde müze olarak hizmet veriyor. Mimarisi, mozayikleri ile yüzyıllardır insanlığın ilgisini çeken bu muhteşem yapı görmeniz gereken eserler arasında yer alıyor.

SULTANAHMET CAMİİ

Sultanahmet Camii 1609-1616 yılları arasında, zamanın en ünlü mimarlarından Mehmet Ağa tarafından inşa edilmiş. “Mavi Cami” olarak da anılan cami bu adını, iç duvarlarını süsleyen mavi çiniden alıyor.

TOPKAPI SARAYI

Osmanlı İmparatorluğu’nun başkenti İstanbul’da devlet sarayı ve saray erkanının yaşama yeri olarak kullanılmış Topkapı Sarayı, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u almasından hemen sonra 1473 yılında tamamlanmış.

YEREBATAN SARNICI

Tarihi Yarımada'nın ortasında bulunan Yerebatan Sarnıcı, 542 yılında Bizans İmparatoru I. Justinianus (527-565) tarafından Büyük Saray'ın su ihtiyacını karşılamak üzere yaptırılmış. İçinde yer alan sütunların ihtişamından dolayı Yerebatan Sarayı olarak da anılıyor.

SÜLEYMANİYE CAMİİ

Kanuni Sultan Süleyman tarafından 1557 yılında yaptırılan Süleymaniye Camii, bir Mimar Sinan eseri olarak Süleymaniye’de yer alıyor.

İSTANBUL ARKEOLOJİ MÜZESİ

13 Haziran 1891'deki açılışından itibaren hızlı bir şekilde koleksiyonunu genişleten ve üç birimden oluşan Arkeoloji Müzeleri, Balkanlar'dan Afrika'ya, Anadolu ve Mezopotamya'dan Arap Yarımadası’na ve Afganistan'a kadar, Osmanlı İmparatorluğu'nun sınırları içinde yer alan medeniyetlere ait bir milyonu aşkın eserle, dünyanın en büyük müzeleri arasında yer alıyor.

İSTİNYEPARK ALIŞVERİŞ MERKEZİ

İstinyePark’ı diğer alışveriş merkezlerinden ayıran en önemli özellik, dünyanın en ünlü ve prestijli markalarının mağazalarıyla dolu, kendine ait bir caddeye sahip olması. Otomobilinizle bu caddeye girip, kusursuz vale hizmeti ayrıcalığıyla anında alışverişe başlayabilirsiniz. Özgün mimarisi, popüler kafeleri ve restoranlarıyla İstinyePark, mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında.

,

REZERVASYON YAPIN

En iyi fiyat garantisi